Vakcíny a autismus? Stokrát vyvrácený nesmysl
V každém stádu se najde černá ovce. I mezi lékaři jsou takoví, kteří lžou. Lež o očkování a autismu už ale stála některé děti život.
Záněty středního ucha obvykle postihují děti, ale někdy se nevyhnou ani dospělým. Bývají velmi nepříjemné, a přitom některým z nich se dá účinně předcházet.
Na začátku dochází k ucpání Eustachovy trubice, která vyrovnává tlak ve středním uchu. Příčinou bývá hlen nebo otok sliznice. Vzduch ve středoušní dutině se vstřebá a vytvoří se podtlak, který působí velmi dráždivě. Následkem je zánět, který bolí, píchá nebo svědí, a to především v nočních hodinách, kdy se ucho dobře prohřeje.
Typický průběh nemoci vypadá tak, že se dítě v noci probudí s pláčem a stěžuje si na bolest ucha. Když ještě neumí mluvit, může se tahat za ouško, popřípadě odmítá polykat. Někdy se po ochlazení ucha obkladem nebo po podání léku proti bolesti a horečce dítě zklidní a usne. Jindy spát nemůže, a následující den se proto cítí ještě hůře.
Když už se dočkáte rána, je nejlepší zajít na ORL (ušní, nosní, krční) a svěřit se do rukou lékaře. Jak se ale takovým problémům příště vyhnout?
(pez)
Zdroj: www.newhealthadvisor.com
V každém stádu se najde černá ovce. I mezi lékaři jsou takoví, kteří lžou. Lež o očkování a autismu už ale stála některé děti život.
Bakterie pneumokok způsobuje řadu nepříjemných onemocnění. Nejvíce ohrožuje malé děti a seniory. Víte, jak své blízké chránit?
Světový týden očkování, který tradičně probíhá poslední týden v dubnu (24.–30. 4. 2017), má letos jasné poselství: „Vakcíny účinkují“. Světová zdravotnická organizace chce především zvýšit povědomí o očkování.