Položit dotaz do poradny

Poradna lékaře

Položte nám dotaz

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služby „Očkovací kalendář“ provozované Společností, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vedení očkovacího kalendáře v rámci mnou využívané služby „Očkovací kalendář“.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy souvisejícími se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Odpovídá:

Dotaz

Ockování proti pásovemu oparu cena

Odpověď lékaře
4.1.2023

Dobrý den, cena vakcíny by se měla pohybovat mezi 5500,- - 6000,- Kč, s pozdravem, MUDr. Hana Ševčíková

Dotaz

Jak dlovho po rotarix vakcine ,mimino muze mit nechutestvo

Odpověď lékaře
8.11.2022

Dobrý den, Nechutentsví může přetrvávat několik dnů, pokud máte ale pocit, že Vaše miminko málo pije, spojte se s pediatrem a společně vyhodnoťte situaci. Je důležité předejít dehydrataci miminka. S pozdravem, MUDr. Hana Ševčíková

Dotaz

Dobrý den, prosím ještě o odpověď na jeden dotaz. Dcerka 1,5 roku (nar. březen 2021) očkovaná vakcínou Bexsero v rozestupu - 1. dávka 02/2022, druhá 06/2022. Je nutná třetí posilovací dávka? Ochrana je údajně po druhé dávce. Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Odpověď lékaře
14.10.2022

Dobrý den, ano, pro dlouhodobou účinnost je nezbytné podat i posilovací dávku, s pozdravem, MUDr. Hana Ševčíková

Dotaz

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně propadnutého termínu očkování. Dcerka 1,5 roku, očkovaná Hexacimou ve 2 měsících, poté ve 4 měsících, po domluvě s dětskou doktorkou jsme v roce naočkovali Bexsero, poté druhou dávku. S tím, že údajně 3 dávka Hexacimy tolik nechvátá. Bohužel dcerka byla často nemocná (starší sestra nosila domů bacily ze školky), a nyní je o 4 měsíce propadnutý termín 3 dávky Hexacimy. Nyní je dle doktorky žádoucí rozjet vše od začátku, že prý by byly údajně dvě první dávky Hexy neplatné. Já s tímto úplně nerezonuji, podle mne by snad 4 měsíce neměl být takový problém. Děkuji za odborný názor, a přeji krásný den.

Odpověď lékaře
14.10.2022

Dobrý den, Prodlevy v očkování mohou vést k nedostatečné ochraně Vašeho dítěte a nyní nelze s jistotou tvrdit, že je chráněn. Pokud mezi 1. a 2. dávkou uplynulo více, než 8 týdnů, doporučila bych nyní, co nejdříve realizovat posilovací dávku. Neznám však všechny okolnosti zdravotního stavu Vašeho syna a očkování je v plné kompetenci pediatra, který těmito informacemi disponuje. S pozdravem, MUDr. Hana Ševčíková

Dotaz

Dobrý den, syn byl narozený 36+6 (50cm, 3020g) - je třeba u něj držet očkovací schéma 3+1 u Hexa vakcíny a Prevenaru? Moc děkuji a hezký den.

Odpověď lékaře
31.8.2022

Dobrý den, Kompetence v rozhodování náleží pediatrovi, který zná zdravotní stav Vašeho syna. Dle doporučení České vakcinologické společnosti by měl být Váš syn očkován stejně jako děti narozené v normálním termínu, tedy schématem 2+1 nebo 3+1. Pokud by byl narozen 31+6 a méně, pak je naléhavě doporučováno schéma 3+1. To může být ale vhodné i pro Vašeho syna. Vzhledem k tomu, že okolnosti zdraví Vašeho syna neznám, nemohu být konkrétnější. https://www.vakcinace.eu/data/files/downloads/stanoviskonedonosenifinalrijen2018.pdf S pozdravem, MUDr. Hana Ševčíková

Jaká očkování jsou pro Vás vhodná?

Otestujte se
Poradna lékaře

Ockování proti pásovemu oparu cena

Dobrý den, cena vakcíny by se měla pohybovat mezi 5500,- - 6000,- Kč, s pozdravem, MUDr. Hana Ševčíková

Soutěž

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.