Položit dotaz do poradny

Poradna lékaře

Položte nám dotaz

V poradně odpovídá doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.

avenier

Souhlas se zpracováním mých osobních údajů, včetně osobních údajů zvláštní kategorie

Souhlasím, aby společnost MeDitorial, s.r.o., se sídlem Sokolská 31/490, 120 26 Praha 2, IČO 27199151 (dále jen „Společnost“), zpracovávala mé osobní údaje pro účely mé registrace a využití služby „Očkovací kalendář“ provozované Společností, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (dále jen „zákon o ochraně osobních údajů“) ve znění pozdějších předpisů a v souladu s nařízením č. 2016/679 Evropského parlamentu a Rady EU o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (dále jen „obecné nařízení o ochraně osobních údajů“) a to maximálně na období 5 let od poslední aktivity uživatele nebo do odvolání tohoto mého souhlasu.

Současně souhlasím, aby Společnost zpracovávala mé osobní údaje zvláštní kategorie, konkrétně pak o mém zdravotním stavu, a to za účelem vedení očkovacího kalendáře v rámci mnou využívané služby „Očkovací kalendář“.

Potvrzuji, že jsem obeznámen se svými právy souvisejícími se zpracováním dle výše zmíněných právních předpisů, a to jak ve vztahu k osobním údajům, tak i ke zvláštní kategorii osobních údajů, zejména pak:

  • s právem na přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu nebo jejich výmaz, popřípadě s omezením zpracování;
  • s právem vznést námitku proti zpracování;
  • s právem na přenositelnost údajů ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu;
  • s právem kdykoliv souhlas se zpracováním odvolat;
  • a s právem podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

Současně potvrzuji, že jsem obeznámen se způsobem nakládání s mými osobními údaji a jejich zpracováním vč. zvláštní kategorie osobních údajů, zejména že:

  • mé osobní údaje jsou zpracovány pouze v rozsahu, ve kterém byly mnou poskytnuty a pouze pro shora uvedené účely;
  • Společnost provádí s mými údaji následující úkony: ukládá je do databáze uživatelů, upravuje je v případě, že je doplním nebo se dožádám úpravy, vyhledává je v rámci své databáze, třídí je dle jednotlivých kritérií pro dotazy poradny a likviduje je po uplynutí shora uvedené lhůty pro zpracování nebo po odvolání mého souhlasu.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zpracování osobních údajů nebo v případě uplatnění výše uvedených práv se mohu ve věci ochrany mých osobních údajů či uplatnění práv k ochraně mých osobních údajů obrátit na pověřenou osobu na emailovou adresu osobniudaje@meditorial.cz nebo na telefonní číslo 212 249 013, případně na pověřence pro ochranu osobních údajů Společnosti, Márii Chvajovou Staňkovou, na e-mailové adrese stankova@stankovapartneri.cz.

Potvrzuji, že svým souhlasem dávám Společnosti výslovný souhlas a zákonný důvod pro zpracování mých osobních údajů vč. zvláštní kategorie údajů v souladu se zněním zákona o ochraně osobních údajů a obecným nařízením o ochraně osobních údajů.


Odpovídá: doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.

 

Dobrý den. Prosím, je očkování proti žloutence typu A živá vakcína? Chtěli bychom očkovat svou skoro tříletou dceru před nástupem do školky, je to vhodné prosím? A jak dlouho sledovat reakci po očkování? Moc děkuji za odpověď, VJ.

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
16.9.2021

Vakcína proti virové hepatitidě A je neživá, očkovat se může už od 1 roku věku. S výjimkou drobné bolestivosti v místě vpichu nežádoucí reakce standardně nepozorujeme. Pokud by se reakce vyskytla, hlásí se na Státní ústav pro kontrolu léčiv jako podezření bez časového omezení. S pozdravem

 

Dobrým den.Chci se zeptat.Byly jsme s dcerou na očkování hexa vakcínou ve čtvrtek a dcera má od té doby řídkou stolici.Je to normální a přejde to samo nebo bych s tím měla zajít k lékaři? Děkuji předem za odpověď.Jinak dcera teplotu nemá, nezvrací ani nic jiného jen ta řídká stolice.

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
6.9.2021

Dobrý den. Průjem může být nežádoucí reakcí po očkování hexavakcínou. Doporučuji dietní úpravu a dostatečnou hydrataci, zavodnění. Doporučuji se též obrátit na očkujícího pediatra, aby o reakci byl informován a s ním domluvit další postup. S pozdravem.

 

Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na moje obtíže. Dne 20.7.2021 jsem dostala druhou dávku vakcíny na Covid. Měla jsem tři dny docela ošklivou reakci, horečky, zimnice, bolest svalů, která mi nedovolila jít ani do práce. Po třech dnech bylo vše v pořádku. Nyní již druhý týden mě trápí noční zimnice a zvýšená teplota, vždy okolo 37.8 stupňů, a nesnesitelná únava. Vezmu si vždy něco na teplotu, paralen, brufen, cokoliv je, a jdu ráno do práce. Ale už dvakrát jsem musela ráno hlásit dovolenou a zůstat doma. Přes den bývám jen hodně unavená, žádné teploty ani zimnice. Je, prosím, možné, že to způsobuje očkování? Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem a poděkováním za Vaši práci

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
3.9.2021

Dobrý den. Vámi popisované obtíže jsou necharakteristické, ale vzhledem k dlouhému intervalu mezi očkováním a počátkem obtíží je spojitost s očkování vysoce nepravděpodobná. Určitě ale doporučuji navštívit lékaře k provedení vyšetření – odběry krve, mikrobiologické vyšetření apod. S pozdravem.

 

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně očkování vakcinou FSME-immun. Máme v ordinaci nově registrované dítě (r.2013), kterému byly podány 2 dávky FSME-immun 9/2016 a 3/2017. Dle mého názoru je spíše nutné zahájit celé očkovací schéma od začátku, ale zároveň je známo, že protilátky po tomto očkování přetrvávají i několik let, proto bych s Vámi ráda konzultovala, jaké jsou ev.možnosti, abychom ušetřili dítě zbytečným vpichům a mamince finance. Moc Vám děkuji za ochotu. S pozdravem

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
2.9.2021

Dobrý den paní doktorko. Maximální přípustný interval mezi druhou a třetí dávkou jsou 3 roky. Proto doporučuji začít očkovat znovu. Alternativou je odebrat krev na vyšetření protilátek včetně virus neutralizačního testu, nicméně je otázka, zdali tento postup nebude dítě traumatizovat více. V naší praxi děti s promeškaným očkovacím schématem očkujeme znovu pod první dávky. Je to jistější stran zajištění dostatečné ochrany proti onemocnění. S pozdravem.

 

Dobrý den. Jsem očkována Pfizerem, 2.dávka byla podána v červnu. Mohu jít teď v září na očkování proti pneumokokům? Dcera 7 let, trpí na časté infekty dýchacích cest. Užívala isoprinosin na imunitu ( navštěvuje imunologa ). Covid jsme pravděpodobně neprodělali. Chodí do 2. třídy a já se bojím, že v kolektivu dětí chytne Deltu. Četla jsem, že vakcína na chřipku by mohla u dětí zmírnit průběh covidu. Nevíte, jestli je na tom něco pravdy? Jestli u dětí má smysl vakcina na chřipku? Děkuji. Hezký den.

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
1.9.2021

Dobrý den, minimální rozestup mezi jednotlivými vakcínami je 14 dní. Pokud jste tedy v červnu obdržela druhou dávku vakcíny proti COVID-19, v září určitě můžete na očkování proti pneumokokovým nákazám, také Vám doporučuji očkování proti chřipce (lze dohromady v den očkování proti pneumokokům). Očkování dětí proti chřipce určitě cenu má, sníží to jejich nemocnost (navíc pokud jsou v kolektivu) a sníží šíření viru chřipky v populaci, kolektivu a v rodině. Vakcína proti chřipce nezmírní průběh covidu, ale zamezí riziku, že se člověk infikuje oběma viry najednou (to by mohlo mít za následek vážný průběh nemoci), nebo že v jedné sezóně onemocní covidem i chřipkou. U dosud proti chřipce neočkovaných dětí do 9 let věku se podávají dvě dávky proti chřipce v intervalu 1 měsíce.

Jaká očkování jsou pro Vás vhodná?

Otestujte se
Poradna lékaře

Dobrý den. Prosím, je očkování proti žloutence typu A živá vakcína? Chtěli bychom očkovat svou skoro tříletou dceru před nástupem do školky, je to vhodné prosím? A jak dlouho sledovat reakci po očkování? Moc děkuji za odpověď, VJ.

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.

Vakcína proti virové hepatitidě A je neživá, očkovat se může už od 1 roku věku. S výjimkou drobné bolestivosti v místě vpichu nežádoucí reakce standardně nepozorujeme. Pokud by se reakce vyskytla, hlásí se na Státní ústav pro kontrolu léčiv jako podezření bez časového omezení. S pozdravem

Soutěž

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.