Je tu leden a venku řádí pneumokoky a chřipka. Jak se bránit?
Čekáte, že vám poradíme, jak léčit nachlazení nebo chřipku? Tentokrát ne. Začneme o trochu dřív, tam, kde spočívá skutečné řešení nemocí – tedy u jejich prevence.
Meningitida neboli zánět mozkových blan se rozvíjí rychle a až 15 % případů končí tím nejhorším způsobem. Jak tomu zabránit? Jít s dítětem na očkování a zopakovat mu před každým pobytem mimo domov několik užitečných zásad.
Sportovní soustředění, letní tábory, školní seznamovací pobyty nebo podzimní školy v přírodě. Na všech těchto akcích jsou malí školáci vystaveni riziku různých nákaz – a týká se to i těch nejnebezpečnějších, jako je právě meningitida.
Meningitida, tedy zánět mozkových blan, může propuknout náhle a až v 15 % případů má fatální následky. První příznaky onemocnění připomínají obyčejnou virózu. Objevují se bolesti hlavy, horečka nebo nevolnost. Malé děti často neumí přesně popsat svoje obtíže a jsou zranitelnější kvůli nevyzrálosti imunitního systému. Proto je pro ně ochrana ve formě očkování velmi důležitá.
Pobyt malých dětí mimo domov je rizikový z několika důvodů:
Proto až budete děti vypravovat na cestu, připomeňte jim tři důležitá pravidla:
(pak)
Zdroj: www.meningitisnow.org
Čekáte, že vám poradíme, jak léčit nachlazení nebo chřipku? Tentokrát ne. Začneme o trochu dřív, tam, kde spočívá skutečné řešení nemocí – tedy u jejich prevence.
Rtuť provází v souvislosti s očkováním mnoho nepřesných informací. Zaměříme se proto na všechna základní fakta o tomto prvku a vysvětlíme, zda v případě vakcinace existuje nějaký důvod k obavám.
Zvážit nutnost očkování není vhodné jen před exotickou dovolenou. I krátká cesta, například prodloužený víkend v některé z evropských metropolí, vyžaduje v tomto směru pozornost. A to hned z několika důvodů.