Kdy je lepší očkování odložit
Rodiče mnohdy nemají jasno v tom, kdy může či nesmí být jejich dítě očkováno. Napovíme, jak lékaři vzhledem k vakcinaci hodnotí nemoc a nežádoucí či alergické reakce.
Chladivé obklady, klidné prostředí domova, mazlení a chování, někdy i léky. To všechno pomůže dětem vyrovnat se s možnými nežádoucími účinky očkování. Dlouho trvající teploty, nebo dokonce horečka už jsou důvodem k návštěvě lékaře.
Řada rodičů se obává očkování kvůli nepříjemným nežádoucím účinkům. Ty jsou však většinou mírné a během několika dnů odezní. Dítě navíc neohrožují na zdraví, na rozdíl od případné infekce, proti které se očkuje.
Přesto se vyplatí vědět, jaké vedlejší účinky můžete po vakcinaci čekat. A hlavně jak svému potomkovi ulevit.
Zvýšená teplota
Zarudnutí a bolestivost v místě vpichu
Neklid, podrážděnost a snížená chuť k jídlu
Kožní vyrážka
Důležité je předcházet případným komplikacím. Dítě by proto mělo být před každým očkováním bez teplot a v dobré kondici. Lehké nachlazení většinou nepředstavuje překážku pro očkování, jiné obtíže však raději lékaři předem hlaste. Termín očkování může lékař po dohodě s vámi přesunout.
(holi)
Zdroje:
www.webmd.com
www.everydayhealth.com
www.caringforkids.cps.ca
Rodiče mnohdy nemají jasno v tom, kdy může či nesmí být jejich dítě očkováno. Napovíme, jak lékaři vzhledem k vakcinaci hodnotí nemoc a nežádoucí či alergické reakce.
Diskotéková nemoc – i tak se někdy říká nebezpečné meningokokové infekci. Přestože nebývá častá, v drtivé většině případů jde o život. Přitom by to tak být nemuselo. Ochrana v podobě očkování je snadno dostupná.
Alergie, astma a autismus – to vše prý způsobuje hliník v očkovacích látkách. Alespoň to tvrdí poplašné zprávy šířící se populací. Výsledky rozsáhlých výzkumů, jejichž závěry prezentují přední světové zdravotnické organizace, však tento hluboce zakořeněný mýtus vyvracejí.