Kdy nechat nemocné dítě doma?
Vaše dítě má zvýšenou teplotu, trochu kašle a posmrkává. Co teď? Poslat potomka do školy, nebo ho raději omluvit? Je to jen drobné nachlazení, nebo něco vážnějšího?
Pokud se v nejbližších dnech chystáte se svým dítětem na vakcinaci proti pneumokokovým infekcím, měli byste zbystřit. Před očkováním i po něm je totiž vhodné upravit zaběhnutý režim a omezit některé aktivity. Které to jsou a proč je to potřeba?
Očkování představuje pro dětský organismus zvýšenou zátěž. Aplikace vakcíny také může vyvolat různé místní i celkové reakce, a proto je vhodné dopřát dětem po očkování co nejklidnější režim. V praxi by měl vypadat následovně:
Pokud i přes dodržení klidového režimu pozorujete u svého dítěte nějakou reakci na očkování, můžete mu ulevit různými způsoby:
Vakcínu by měly děti dostat pouze tehdy, když jsou zdravé. Minimálně týden před očkováním se tedy vyhýbejte kontaktu s nemocnými. Dbejte i na zdraví dalších členů rodiny, aby na dítě těsně před očkováním nepřenesli některé z infekčních onemocnění.
(pak)
Zdroj: www.pediatrie-mignon.cz/povinna-ockovani/
Vaše dítě má zvýšenou teplotu, trochu kašle a posmrkává. Co teď? Poslat potomka do školy, nebo ho raději omluvit? Je to jen drobné nachlazení, nebo něco vážnějšího?
Lidský papilomavirus způsobuje rakovinu děložního čípku u žen a genitální bradavice (a další onemocnění) u obou pohlaví. S tímto virem se v životě setká až 80 % lidí. Očkovat proti němu se mohou nechat i dospělí.
Nejrůznější vakcíny zachraňují miliony životů, a jsou proto nazývány moderním zázrakem a spásou lidstva. Ovšem očkovací látky nejsou jen prostředkem k ochraně veřejného zdraví. Jsou i samy o sobě velmi zajímavé.