Přihlašte se svým Facebookovým profilem

logo facebook

nebo jménem a heslem, které máte nastavené na Očkovacím kalendáři. Pokud nemáte přihlašovací údaje, můžete se zaregistrovat


Jaká očkování jsou pro Vás vhodná?

Otestujte se
Poradna lékaře
Monika Machakicka

Dobry den, prosim Vas o radu s vakcinaci miminka. Je prosim moznost ockovani napriklad 3 kombinaci a nasledneho doockovani povinnych latek s odstupem? Kdyz nechci davat hexu? Miminku jsou 4,5 mesice a rada bych postupovala pomaleji nez ostatni. Adacel nebo Boostrix jsou az pro preockovani a nelze je pouzit pro prvni ockovani tak maleho decka? Existuji prosim nejake jine alternativy? Moc dekuji, hezky den.

doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.

Dobrý den, hexavakcína není 6krát větší antigenní zátěž než případná monovakcína nebo dvakrát vyšší než trojvakcína dtap. Očkování neživou vakcínou vyžaduje zapojení jen jedné deseti-tisíciny momentální kapacity imunitního systému. Dnešní vakcíny jsou mnohem méně reaktogenní, než když jste byla dítětem Vy. Doporučil bych netrápit miminko zbytečně vysokým počtem vpichů a očkování nerozdrobovat. Je to zbytečný stres, který nestojí zato. Navíc neexistuje stejné dobré řešení jako hexavakcína, pokud jde o rychlost nástupu ochrany dítěte.

Soutěž

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.